Українські військові отримають вітчизняні гранатомети AGL-53

Українські військові отримають вітчизняні гранатомети AGL-53

Український автоматичний гранатомет AGL-53. Фото: Міністерство оборони України

Міноборони допустило до використання у війську новий автоматичний гранатомет AGL-53 українського виробництва під боєприпаси західного калібру.

Новина оприлюднена на сторінці відомства.

Головне управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки кодифікувало та допустило до використання автоматичний станковий гранатомет AGL-53.


Гранатомет використовує боєприпаси калібру 40х53 мм, що є стандартом унітарних пострілів для автоматичних гранатометних систем армій країн НАТО.

У відомстві зазначили, що він вирізняється кращою точністю ведення вогню і дальністю стрільби порівняно з радянським аналогом — автоматичним гранатометом АГС-17. Також відзначається краща ергономічність та надійність конструкції AGL-53. Його можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті. А зі спеціальною триногою використовувати як групову піхотну зброю.

«Освоєння виробництва новітніх зразків озброєння та їх масштабування – важливе завдання для підприємств вітчизняної оборонки. Необхідно прискорювати відхід від використання нашими захисниками технічно застарілого озброєння радянського виробництва і забезпечувати Сили оборони кращими вітчизняними зразками озброєння, уніфікованими у використанні боєприпасів з арміями НАТО», – повідомив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Представлений зразок візуально повторює конструкцію американського автоматичного гранатомета Mk.19, маючи незначні відмінності у конструкції дульного гальма та станка.

Його виробництво могло бути налагоджене на одному з українських оборонних підприємств за ліцензією іноземного виробника, про що натякає латинська назва моделі. Зокрема, назва гранатомету корелює з турецькими KAGL-40.

У міноборони розповіли, що AGL-53 має замінити застарілі радянські АГС-17, проте із показаною триногою він зберігає недолік оригінального американського гранатомета: дуже обмежені можливості стрільби за навісною траєкторією. Натомість для радянської системи це був основний сценарій застосування в українському війську.

Ці проблеми свого часу призвели до розквіту «гаражної ініціативи» з виробництва різних моделей саморобних станків, які нівелювали недоліки американської зброї.

Крім того, у 2023 році фонд «Повернись живим» запровадив окремий проєкт із закупівлі спеціальних прицілів для Mk.19, які дозволяли вести прицільний вогонь навісною траєкторією із закритих позицій.

Вітчизняна промисловість також виробляє інший автоматичний гранатомет у тому ж калібрі, відомий як УАГ-40. Вже під час повномасштабного російського вторгнення вони постачалися до українського війська.

Фонд «Повернись живим» закуповував ці гранатомети для підрозділів територіальної оборони в межах проєкту «ОКО ЗА ОКО 2», проте через проблеми з темпами виробництва контракт із виробником було призупинено, а потребу військових забезпечено іноземними копіями Mk.19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху