Наступний крок на шляху до формалізації трибуналу буде на засіданні комітету міністрів Ради Європи в Люксембурзі 13-14 травня.
У Львові відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн Євросоюзу зі створення спецтрибуналу для РФ за злочини проти України. Коаліція надала політичне схвалення створенню спеціального трибуналу, повідомило МЗС України в п’ятницю, 9 травня.
У спільній заяві представники коаліції зазначили, що вони:
- вітають завершення технічної роботи над проєктами правових інструментів, необхідних для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України в рамках Ради Європи;
- підтверджують важливість спеціального трибуналу у здійсненні правосуддя шляхом притягнення до відповідальності тих, хто несе найбільшу відповідальність за цей найтяжчий міжнародний злочин, скоєний проти України;
- підкреслюють, що після створення спеціальний трибунал, відповідно до свого статуту, здійснюватиме судочинство у повній повазі до міжнародного права та прав людини з метою забезпечення відповідальності за злочин агресії та зміцнення міжнародного правопорядку;
- висловили вдячність усім, хто активно долучився до підготовчої роботи над проєктами правових документів, необхідних для створення спеціального трибуналу, зокрема, юридичним радникам, які брали участь у роботі коаліції держав;
- підкреслили центральну роль Ради Європи у створенні спецтрибуналу та визнали внесок Єврокомісії та Європейської служби зовнішньої діяльності, включно з їхньою роботою над правовими документами;
- підтвердили незмінну відданість процесу створення спеціального трибуналу в рамках Ради Європи, якнайшвидшому початку його діяльності та підтримці його ефективного функціонування.
Коаліція закликала інші держави та міжнародні організації приєднатися та сприяти діяльності спецтрибуналу для РФ.
Наступний крок на шляху до формалізації трибуналу буде на засіданні комітету міністрів Ради Європи в Люксембурзі 13-14 травня.
Заява була узгоджена в присутності очільниці дипломатії ЄС Каї Каллас, комісара ЄС з питань демократії, правосуддя, верховенства права та захисту прав споживачів Майкла МакГрата.
Раніше у п’ятницю президент Володимир Зеленський звернувся до представників країн-партнерів із закликом створити трибунал щодо злочину агресії Росії проти України.
Гаага готує трибунал проти 20 посадовців РФ – ЗМІ