Латвія і Франція домовилися про інтенсивну співпрацю в оборонній промисловості

Латвія і Франція домовилися про інтенсивну співпрацю в оборонній промисловості

Виробництво модульних зарядів на підприємстві компанії Eurenco. Фото: Eurenco

Латвія домовилася з Францією про більш інтенсивну співпрацю в оборонній промисловості.

Про це повідомили на сайті латвійського оборонного відомства.

31 березня відбувся робочий візит до Франції міністра оборони Латвії Андріса Спрудса. Під час переговорів з міністром збройних сил Франції Себастьяном Лекорню було домовлено про тіснішу співпрацю у зміцненні обороноздатності, а також про розвиток відносин між латвійською та французькою оборонною промисловістю.


«Латвію та Францію об’єднують спільні безпекові пріоритети та стратегічний підхід до зміцнення оборони. Ми вдячні Франції за її лідерство та внесок у регіональну безпеку, а також за підтримку України», – наголосив Спрудс.

Зустріч очільників оборонних відомств була присвячена кільком стратегічним питанням.

Виробництво модульних зарядів на підприємстві компанії Eurenco. Фото: Eurenco

Зокрема, міністри обговорили необхідність тіснішої співпраці для забезпечення адекватної та своєчасної військової підтримки України. Андріс Спрудс відзначив, що головною метою є стримування подальшої російської агресії.

Під час переговорів латвійський міністр висловив вдячність Франції за її присутність у Балтійському регіоні та її внесок у Baltic Air Policing.

Також обговорювалася необхідність збільшення видатків на оборону для ефективнішого реагування на виклики безпеці.

На рівні Євросоюзу міністри обговорили ініціативу ReArm Europe, яка спрямована на зміцнення оборонної промисловості в Європі. Відзначили необхідність прямих інвестицій в оборонну промисловість Євросоюзу, особливо в дослідження та розробки.

Завод

Спрудс зустрівся з представниками декількох французьких оборонних та безпекових компаній, зокрема KNDS France, яка є партнером Латвії в проєкті ROLLO, що передбачає створення до 2027 року в Латвії заводу модульних порохових зарядів. Це сприятиме збільшенню європейських потужностей з виробництва боєприпасів.

Міністр оборони також зустрівся з представниками Eurenco та Safran, щоб обговорити можливості зміцнення співпраці та залучення латвійської оборонної промисловості до спільних проєктів.

Українські розвідувальні та ударні безпілотники придбані для Сил оборони.

На початку березня Кабінет міністрів Латвії схвалив інвестиції в українську індустрію безпілотників розміром 10 млн євро. Крім того, ще 20 млн євро уряд Латвії передбачив на закупівлю цього року безпілотників у межах Коаліції дронів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху