“Діалог і переговори” – єдиний шлях до вирішення “української кризи”, заявили в китайському МЗС.
Китай продовжує наполягати на тому, що “тільки діалог та переговори – єдиний шлях для виходу з “української кризи”, незважаючи на масовані обстріли РФ та вбивства українських дітей і цивільних жителів. Про це заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь на брифінгу, повідомляє Укрінформ.
“Позиція Китаю в питанні “української кризи” (так в КНР наполегливо називають розв’язану Росією війну проти України – ред.) послідовна і чітка… Ми продовжуємо наполягати, що тільки діалог і переговори є єдиним життєздатним виходом із “кризи”, – відповів Лінь на прохання висловити позицію Китаю з приводу масованих обстрілів російськими військовими українських міст, попри заяви Москви про “готовність до переговорів і припинення вогню”.
Водночас речник зовнішньополітичного відомства КНР ухилився від пояснення, яким чином вести “діалог і переговори” з агресором, що не припиняє масованих обстрілів України та штурмів позицій українських захисників на фронті.
Як відомо, Китай зостається найбільшим постачальником товарів подвійного призначення в РФ, заявили у Єврокомісії. Без такої підтримки Росія не змогла б продовжувати свою агресивну війну проти України.
Китай побачив “нові тенденції” щодо України