Корпус морської піхоти США сформував перший підрозділ ударних безпілотників

Корпус морської піхоти США сформував перший підрозділ ударних безпілотників

Оператор дрона Skydio X2D КМП США. Фото: Джошуа Баркер

Корпус морської піхоти США надає пріоритет впровадженню технологій дешевих FPV-дронів через рік після закупівель ударних коптерів майже за 100 тисяч доларів.

Про особливості нового підрозділу та його задачі повідомляє офіційний портал КМП США.

З огляду на стрімке розповсюдження технологій FPV-дронів та розвиток тактик їх застосування, що «спостерігаються під час сучасних конфліктів, особливо у Східній Європі», Командування корпусу надало пріоритет впровадженню ударних FPV-дронів для посилення власних спроможностей.


Таким чином 3 січня було сформовано Marine Corps Attack Drone Team, або ж коротко MCADT — групу ударних безпілотників, яка інтегруватиме нові рішення у тактику ведення бойових дій малих груп.

«MCADT прагне швидко інтегрувати ударні FPV-дрони, підвищуючи летальність невеликих підрозділів і забезпечуючи можливості, яких наразі не вистачає бійцям», – сказав майор Алехандро Тавізон, відповідальний за MCADT. «Використовуючи новітні технології та вдосконалюючи тактику використання безпілотників, ми гарантуємо, що морські піхотинці залишатимуться гнучкими, адаптивними та смертоносними на сучасному полі бою».

FPV-дрон групи MCADT Корпусу морської піхоти США. Фото: Джошуа Баркер

Підрозділ MCADT базуватиметься на тренувальній базі у Куантіко, де співпрацюватиме з Лабораторією бойових дій Корпусу морської піхоти.

Там він виступатиме як експерт Корпусу морської піхоти з питань використання FPV-дронів та представлятиме Корпус на міжвидових, національних і міжнародних змаганнях, таким чином інтегруючи новий бойовий досвід та адаптуючи тактики армійських підрозділів до нових реалій бойових дій.

Першим їхнім змаганням 3 липня стане військовий чемпіонат Національної асоціації безпілотників США. Змагаючись із такими підрозділами, як 75-й полк рейнджерів, MCADT виконуватиме тактичні місії з використанням FPV та малих безпілотних літальних апаратів у реалістичних сценаріях, створених для імітації сучасного бою.

У змаганнях будуть представлені елементи різних тактик та задач, у яких оператори реалізовуватимуть потенціал безпілотників та FPV. Під час заходу вивчатиметься досвід застосування дронів із різними типами керування, включаючи пряме управління по радіочастотному та дротовому оптоволоконному каналу, а також автономне управління штучним інтелектом.

Український FPV-дрон з управлінням по оптоволоконному кабелю, січень 2025. Фото: Міністерство оборони України.

Впровадження дешевих та масових FPV-дронів як ударного засобу малих тактичних груп є визначною подією, оскільки лише рік тому КМП почав замовляти подібні за призначенням дрони Rogue 1 вартістю близько 100 тисяч доларів за одиницю.

4,5-кілограмовий дрон-камікадзе коптерного типу має радіус польоту близько 10 кілометрів та здатен перебувати у повітрі протягом 30 хвилин.

Ударний безпілотник Rogue 1 від Teledyne FlLIR Defense. Фото: The Warzone

Розроблений компанією Teledyne FLIR Defense комплекс мав стати простим у використанні засобом завдавання «точних ударів по статичних та рухомих цілях: піхоті, неброньованій чи броньованій техніці», які піхотинець міг би нести разом з іншим спорядженням на собі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху