Apple платитиме $1 млрд на рік за використання штучного інтелекту Google

Нові функції Apple Intelligence у голосового асистента Siri працюватимуть на основі моделі штучного інтелекту Google Gemini.

Apple планує інтегрувати у свій голосовий асистент Siri спеціальну версію ШІ-моделі Google Gemini, повідомляє Bloomberg. За даними видання, компанія сплачуватиме Google близько $1 млрд щороку, щоб використовувати технологію для генерації відповідей, створення підсумків і планування дій.

Модель Gemini працюватиме на серверній інфраструктурі Apple Private Cloud Compute, для збереження конфіденціальності користувачів. Водночас деякі функції Siri залишатимуться під управлінням власних моделей Apple. За інформацією видання, кастомна версія Gemini матиме 1,2 трильйона параметрів, що у вісім разів більше, ніж у 150-мільярдної моделі, яка наразі використовується для Apple Intelligence у хмарі.

У червні Apple розглядала можливість співпраці з Perplexity, але зрештою зупинилася на угоді з Google. Ця домовленість не стосується безпосередньої інтеграції чат-бота Gemini в Siri – Apple і надалі дозволятиме користувачам звертатися до ChatGPT як до альтернативного асистента.

За словами гендиректора Apple Тіма Кука, оновлений Siri із підтримкою ШІ-функцій з’явиться навесні 2026 року. Компанія також продовдує розробку власного ШІ, який у майбутньому може замінити технологію Google.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Apple випадково злила код нового App Store.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху