Військово-морські сили Латвії направили патрульний корабель для перевірки судна, яке, можливо, причетне до інциденту.
Латвійські військові ідентифікували судно, яке може бути причетним до пошкодження підводного кабелю у Балтійському морі, яке сталося у неділю, 26 січня. На місце направили патрульний корабель, повідомляє Delfi.
Центр морських операцій Латвії провів аналіз руху суден у районі пошкодження кабелю і виявив ще два судна, які перебували за межами територіальних вод і ексклюзивної зони Латвії.
Наразі військово-морські сили Латвії направили патрульний корабель для перевірки судна, яке, можливо, причетне до інциденту.
Також поліція поінформувала про подію союзників по НАТО, включно зі Швецією, і продовжують обмінюватись інформацією щодо інциденту.
На подію вже відреагували у сусідній Литві. Міністр закордонних справ Кястутіс Будріс заявив про необхідність негайного перегляду правил судноплавства і боротьби з тіньовими флотами у відповідь на ще одне пошкодження підводного кабелю в Балтійському морі між Латвією і Швецією.
“Сьогодні в Балтійському морі було зафіксовано ще один випадок пошкодження підводного кабелю, цього разу між Латвією та Швецією. Литва дуже серйозно ставиться до таких повідомлень”, – написав він у соцмережі Х.
Будріс заявив, що занадто багато аварій сталося за такий короткий проміжок часу, щоб продовжувати вірити в теорію нещасних випадків.
“Правила судноплавства в Балтійському морі потребують перегляду, особливо коли йдеться про використання якорів. Тіньовий флот – це не тільки проблема обходу санкцій. Це більш серйозне питання, яке ставить під загрозу наше довкілля і критично важливу інфраструктуру”, – наголосив міністр.
Він також заявив, що з нетерпінням чекає на змістовні дискусії, які мають відбутися у понеділок в Брюсселі.
Нагадаємо, сьогодні вранці зазнав пошкодження підводний оптоволоконний кабель Латвійського державного центру радіо і телемовлення.
Як повідомлялося, з 2023 року загалом вже було пошкоджено десять кабелів у Балтійському морі, що вплинуло на Естонію, Фінляндію, Швецію, Німеччину та Литву. Щонайменше у двох інцидентах було зафіксовано, що кораблі тягнули по дну якір, який пошкодив підводні кабелі.