Росіяни перетворили китайський мотовсюдихід на бронемашину “Тигр”

Росіяни перетворили китайський мотовсюдихід на бронемашину “Тигр”

Desertcross 1000-3 ATV in the Russian army. Photos from social media

Російські військові оснастили китайський мотовсюдихід Desertcross-1000-3 кустарним бронезахистом, стилізованим під корпус бронемашини «Тигр».

Відповідне фото оприлюднив телеграм-канал KARYMAT.

На знімку, ймовірно, зробленому у польовій майстерні, на перший погляд видно бронемашину «Тигр». Однак придивившись, можна помітити раму мотовсюдихода Desertcross-1000-3, а також невідповідні для бронетехніки тонкі колеса.


Варто зазначити, що російські кулібіни доволі точно відтворили елементи корпусу — передній бампер, капот і лобову частину.

Справжній та кустарний «Тигр». Джерело: KARYMAT/відкриті джерела.

Суть такого доопрацювання очевидна: підвищити живучість мотовсюдихода шляхом встановлення додаткового бронювання, у цьому разі — цілого бронекорпусу.

Однак разом із таким «тигроподібним» захистом виникають і проблеми. Шасі Desertcross-1000-3 розраховане на максимальне навантаження 550 кг. Навіть якщо корпус виготовлено з тонкого листового металу, його вага, найімовірніше, перевищує кількасот кілограмів.

Це істотно зменшує запас вантажопідйомності для екіпажу, озброєння, боєприпасів та іншого спорядження.

Крім того, при русі пересіченою місцевістю такий бронезахист додатково навантажуватиме підвіску, погіршуючи прохідність, балансування, маневреність та створюючи ризик зачепитися за землю.

Ба більше, використання металовиробів загального призначення аж ніяк не гарантує бодай мінімальний рівень бронезахисту. Такий корпус легко пробиватиметься кулями зі стрілецької зброї, уламками снарядів та бойовими частинами дронів.

Значно ефективнішими видаються конструкції, які росіяни демонстрували раніше. Про одну з таких кустарних модернізацій «Новини 24» повідомляв ще у квітні 2024 року.

Тоді на мотовсюдихід встановили каркас із натягнутою сіткою Рабіца, а також оснастили його засобами радіоелектронної боротьби та димовими шашками УДШ.

У цьому разі бодай є шанс, що бойова частина дрона не здетонує після контакту із сіткою, зберігаючи життя екіпажу. Крім того, така конструкція має значно меншу масу, ніж суцільний бронекорпус, і не так сильно погіршує ходові характеристики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху