Росіяни застосовують макети снайперських позицій

Росіяни застосовують макети снайперських позицій

Макет снайпера. Джерело: «Военный Осведомитель».

Російські війська застосовують реалістичні макети снайперських позицій.

Відповідні фото оприлюднив телеграм-канал «Военный Осведомитель».

На знімках зображено фігуру, замасковану під снайпера, одягнену у камуфляжний костюм, який у народі називають «лєший» або «кікімора».


Крім того, «снайпер» оснащений грубо сконструйованим макетом гвинтівки. Позиція видається доволі реалістичною: фігура розташована вглибині приміщення, «гвинтівка» встановлена на підставку із сошками з великокаліберних патронів, поза наближена до природної, а обличчя з першого погляду може здатися справжнім.

Такий макет може застосовуватися для контрснайперської боротьби.

Макет снайпера. Джерело: «Военный Осведомитель».

Зокрема, його можуть використовувати для провокування українського снайпера на постріл із подальшим виявленням та придушенням його позиції за допомогою артилерії, дронів, ворожих снайперів чи інших вогневих засобів.

Крім того, такі фігури можуть відвертати увагу від справжньої снайперської позиції, вводячи українських військових в оману.

Водночас ефективність цього прийому може бути сумнівною. Якщо український снайпер використовує тепловізійний приціл, він може навіть не помітити макет, адже той не випромінює достатньо тепла.

Тому в холодну пору року, наприклад, узимку чи ранньої весни для більшої реалістичності манекен доведеться підігрівати.

Крім того, якісні оптичні приціли здатні виявити підробку через грубо виконаний макет гвинтівки та інші неточності у деталях.

Раніше, влітку 2023 року, у мережі з’явилися кадри фальшивих артилерійських позицій. Російські військові замаскували макети обслуги, одягнувши їх у форму, шоломи та бронежилети, а також озброївши муляжами автоматів і навіть артилерійськими бусолями.

Для більшої реалістичності на позиціях були розкидані використані гільзи від боєприпасів. Окрім того, ворог періодично змінював положення макетів озброєння та підводив транспортні засоби, імітуючи роботу справжніх артилерійських підрозділів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху