В рамках зусиль щодо максимального тиску адміністрація Трампа проведе кампанію, “спрямовану на те, щоб звести експорт іранської нафти до нуля”.
Трамп підписав указ про відновлення “максимального тиску” на Іран. Стратегія покликана знизити доходи Ірану від експорту нафти, щоб перешкодити Тегерану отримати власну ядерну зброю. Про це у вівторок, 4 лютого, повідомляє Білий дім.
Раніше Трамп звинуватив колишнього президента Джо Байдена в нездатності суворо контролювати нафтові санкції, що, на його думку, дало змогу Тегерану продавати нафту для фінансування ядерної програми та збройних угруповань на Близькому Сході.
Як у свою чергу вказує Reuters, меморандум Трампа, серед іншого, доручає міністру фінансів США застосувати “максимальний економічний тиск” на Іран, включно із санкціями та механізмами їхнього виконання щодо порушників уже чинних обмежень.
Після новин про підписання меморандуму нафтові котирування в США частково компенсували зниження, викликане торговим конфліктом між Вашингтоном і Пекіном.
Нагадаємо, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у грудні 2024 року попередило, що Іран став ближчим до створення ядерної зброї. 3 лютого держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтону слід “чинити більший тиск на Іран, доки вони не припинять робити те, що роблять”.
Раніше у МАГАТЕ заявили, що Іран має 200 кілограмів урану, збагаченого до 60% чистоти. Така кількість матеріалу, якщо його додатково збагачувати до 90%, може потенційно стати достатньою для виготовлення п’яти ядерних боєголовок.
Іран запросив ядерні технології РФ в обмін на дрони – ЗМІ