Raiffeisen заробляє на компаніях-постачальниках армії Росії – ЗМІ

Банк через законодавство РФ не може перевести активи в материнську компанію в Австрію, навіть попри зростання прибутку.

Австрійський Raiffeisen Bank International (Райффайзен Банк ) заробляє гроші на фірмах, що забезпечують російську армію. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на відповідні документи.

Торік російський підрозділ Raiffeisen одержав понад 62 млн рублів (понад 604 тис. євро) за свої послуги від російської хімічної компанії Unichim. Ця компанія поставляла іншій фірмі Rawenstvo, що потрапила під західні санкції, компоненти для виробництва систем військового призначення.

Міністерство фінансів США зазначає, що Rawenstvo розробляє і виробляє навігаційні радіолокаційні системи і є підрозділом також підсанкційного державного концерну Граніт-Електрон. Останній виробляє ключові елементи ракетних систем: системи автоматичного управління і системи радіоелектронної боротьби для російського флоту.

Компанія Граніт-Електрон своєю чергою пов’язана з АТ Корпорація тактичної ракетної зброї – державним оборонним конгломератом РФ.

Усі три компанії перебувають під санкціям з боку США після російського вторгнення, а також підпадають під обмеження ЄС.

Європейські урядовці, знайомі з документами, кажуть, що “майже напевно” у банку є й інші клієнти-постачальники. Але банк не може перевести активи в материнську компанію в Австрію, навіть попри зростання прибутку. Raiffeisen не може дістати доступ до прибутку протягом багатьох років. Загалом банк накопичив 4,4 млрд євро надлишкового капіталу, що застряг в РФ.

Місцевий бізнес, як і всі кредитори, що працюють у Росії, регулюється центральним банком у Москві і вважається російським суб’єктом господарювання за законодавством РФ. Це дуже ускладнює розрив зв’язків з клієнтами, навіть якщо вони перебувають під санкціями або співпрацюють з військовими.

Raiffeisen також потрапив під тиск з боку американських регуляторів і Європейського центрального банку, які вимагають прискорити вихід. До того ж банк також має свій філіал в Україні – один з найбільших іноземних банків в країні.

Як відомо, Raiffeisen Bank International неодноразово заявляв, що хоче відокремити свій російський бізнес. Проте через майже три роки війни між Росією та Україною практично нічого не змінилося.

Москва конфіскує €2 млрд у Raiffeisen, попри його роботу в РФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху