Започва Седмицата на модата в Сау Паулу

18.06.2009
By

Мода 27-ото издание „Лято 2010″ на Седмицата на модата в Сау Паулу започва днес с отдаване на признание на Годината на Франция в Бразилия и с участие на голяма квота от чернокожи модели, предаде АФП.

Годината на Франция в Бразилия ще бъде отбелязана с изложби и семинари, които ще запознаят зрителите със съвременните тенденции на френската мода.

За целта в Бразилия ще пристигнат изтъкнати френски стилисти като Шантал Томас и Барбара Бюи и млади дизайнери на от кутюр.

Седмицата на модата в Сау Паулу, която е най-престижната в Южна Америка, ще се проведе под надслов „Пасион-Паиксау“.

В рамките й ще бъде представен и документалният филм „Бонжур мадам“, посветен на бившата френско-бразилска манекенка Бети Лагардер. Тя е предоставила за изложба 33 тоалети и аксесоари от богатата си лична колекция с марката на „Кристиан Диор“, „Ив Сен Лоран“, „Живанши“, „Баленсиага“, „Пиер Карден“ или „Емануел Унгаро“.

Организаторите са поели ангажимента 40-те дизайнери, които участват в модното събитие, да наемат най-малко 10% чернокожи манекени, метиси или индианци.

В изданието на седмицата на модата през януари от 344-те модели на подиумите само 8 бяха цветнокожи. Сред известните бразилски модели, които ще дефилират в Сау Паулу, са Жизел Бюндхен и Хесус Лус. БТА

Tags: ,

Вашият коментар

Вашият email адрес няма да бъде публикуван Задължителните полета са отбелязани с *

*